Floodlight, IP65 LED
| MODELLO | POWER | CCT | LUMEN | B ANGLE | SIZE | IP |
| FLFSF809 | 10w | 4000K | 800 | 115° | 103*96*24 | 65 |
| Emission Angle (Degrees) | 115 |
|---|---|
| Energy Class | A+ |
| Isolation Class | I |
| Colour | Black |
| Nominal Current | 50mA |
| Dimensions | 113*93*26 |
| Dimmerabile | N |
| Duration in hours | 15000 |
| Energy IN KWH | 10 |
| Nominal Frequency | 50/60Hz |
| Protection Grade | IP65 |
| IK | IK09 |
| Lumen Chip LED | 115 |
| Nominal Lumens | 1610 |
| Lumen Output | 800 |
| Materials | Metal Alloy+Glass |
| Nominal Power | 10 |
| Power Factor(PF) | 0.9 |
| Colour Rendering (CRI) | 80 |
| Temperature Colour | Natural Light- 4000K |
| Operating Temperature | -40℃~ +50℃ |
| Nominal Tension | AC220-240V |