Vintage Filament LED Bulb -
Ideal for: restaurants, bars, hotels, residential
| TEMPLATE | POWER | CCT | LUMEN | B ANGLE | BASE | SIZE |
| G125V | 8w | 2200K | 800 | 300 ° | E27 | Ø125-h176 |
| Emission angle (Degrees) | 300 |
|---|---|
| ENERGY RATING | A + |
| Color | Amber - Vintage |
| External dimensions BxHxP | 125x176mm |
| Dimmable | Yes, TRIAC STANDARD |
| Duration in hours | 15000 |
| ENERGY EXPRESSED IN KWH | 8 |
| Degree of protection | IP20 |
| IK | IK05 |
| Lumen Output | 800 |
| Material | Glass |
| Nominal power | 8 |
| Power Factor (PF) | 0.5 |
| Color rendering (CRI) | 80 |
| Color Temperature | Warm Light - 2200K |
| Operating temperature | -20 ℃ ~ + 40 ℃ |
| Nominal tension | AC220-240V |
| Bulb socket type | E27 |
| Bulb type | G125 |